Бізнес-тренер розповіла, як знайти роботу на дому і не стати жертвою шахраїв

Інтерв'ю Ірини Сінчалової для телеканалу "ICTV"
Через кризу чимало українців залишилися без роботи або змушені шукати додатковий заробіток. Та оскільки на ринку праці – дуже велика конкуренція, альтернативою може стати робота на дому. Оголошення з пропозиціями попрацювати, не виходячи з квартири, можна знайти на вулицях, у транспорті або в Інтернеті. Якщо ви вирішили відгукнутися на таку вакансію, пам'ятайте: ви можете стати жертвою шахраїв.

"Роботу на дому знайти дуже просто. Оголошення про неї заполонили і Інтернет, і газети з працевлаштування. Але якщо ви не маєте доброї професійної кваліфікації, дуже просто потрапити в зону ризику, коли з вами просто не розрахуються, і ви будете вважати себе обділеним і ображеним", – вважає президент Асоціації бізнес-тренерів України Ірина Сінчалова.

За її словами, до таких методів працевлаштування звертаються компанії IT-галузі, творчих і редакторських професій, тобто тоді, коли людина може індивідуально виконувати поставлені завдання.

"Так званий "хоум офіс", або ж робота на дому, дозволяє компаніям економити кошти, оптимізувати затрати на утримання робочих місць в офісі та оренду офісних площ. Крім того, співробітники мають вільний графік і можуть виконувати роботи й досягати цілей у своєму індивідуальному режимі", – розповідає експерт.

Втім, навіть якщо ви працюєте на дому, компанія повинна або оформити вас у штат або укласти цивільно-правовий договір, у якому буде описана робота і гонорар. Якщо ви цього не зробите, то ніяк не доведете, що роботодавець винен вам грошей. Крім того, якщо вас беруть без досвіду роботи і спеціальних навичок, то серйозна компанія має вас обучити.

Ірина Сінчалова зауважує: якщо умовою для працевлаштування є написання тестового завдання, не потрібно на це погоджуватися.

"Серйозні роботодавці розуміють, що прохання виконати самостійне письмове завдання є некоректним. Тобто в будь-якому випадку це тривожний сигнал. Краще відмовитися це робити й забути про таку вакансію", – радить вона.

© All Right Reserved. My company Inc.
e-mail us: hello@company.cc
Made on
Tilda